מעורבות קהילתית​

מו"פ עוטף עזה רואה את המעורבות בקהילה כאחד מעמודי התווך של פעילותו. הקהילה מהווה אבן שואבת לרעיונות חדשים והבנת הצרכים של החקלאות והתעשייה מחד, וקהל היעד ללימוד והנחלת ידע מקצועי מאידך. המכון מקיים מגוון פעילויות למען הקהילה, כגון תכנית לימודים לסטודנטים זרים, ימי-עיון, קורסים מקצועיים ושירותי הדרכה חקלאית.

1. תכנית לימודים "משתלמים בחקלאות" לסטודנטים זרים

מזה מספר שנים מפעיל מו"פ עוטף עזה תכנית לימודים לסטודנטים זרים ממדינות אסיה, בשיתוף פעולה עם מכללת חמדת הדרום. תכנית ההשתלמות אורכת שנה וכוללת התנסות בעבודה במשקים חקלאיים, לימודים עיוניים, וסיורים מקצועיים. אלפי סטודנטים סיימו את תכנית ההשתלמות בהצלחה וחזרו למדינותיהם עם ידע מקצועי וניסיון בעבודה בחקלאות מתקדמת, ובנו את עתידם באמצעות הכלים אותם רכשו בתכנית.

2. כנסים וימי עיון

מו"פ עוטף עזה מקיים ימי עיון מקצועיים בנושאים מגוונים במטרה לתת מענה לאתגרים ושאלות של חקלאי הסביבה, לקדם מחקרים משותפים עם מוסדות מחקר בישראל ובעולם, ולייצר עניין בתחומי המדע והחקלאות בקרב בני נוער וסטודנטים. ימי העיון מתקיימים במרכז המו"פ או בשיתופי פעולה עם מוסדות אחרים באזור, ופתוחים לקהל הרחב. עדכונים לגבי ימי העיון הקרובים ניתן למצוא בעמוד הבית.

3. הדרכה חקלאית

אזור עוטף עזה והנגב המערבי הינו האזור החקלאי הגדול והמגוון ביותר בישראל. באזור ניתן למצוא זה לצד זה מגוון גידולי שדה, חממות ירקות ופרחים, משתלות, מטעים, חקלאות ימית, גידול פטריות ועוד. מו"פ עוטף עזה מספק שירותי הדרכה חקלאית לחקלאי האזור ונותן מענה רחב לאתגרים הרבים של האזור.אלפי סטודנטים סיימו את תכנית ההשתלמות בהצלחה וחזרו למדינותיהם עם ידע מקצועי וניסיון בעבודה בחקלאות מתקדמת, ובנו את עתידם באמצעות הכלים אותם רכשו בתכנית.

4. קורסים ופרויקטים מדעיים לתלמידים

מו"פ עוטף עזה מפעיל כיתה ומעבדה לימודים לנושאי הכימיה, מלמד ומלווה סטודנטים ותלמידים בפרויקטי מחקר. המרכז פועל בשיתוף פעולה עם המכללה האקדמית ספיר, המכללה לחינוך "חמדת הדרום" ועם בתי-ספר תיכוניים באזור.

צרו איתנו קשר

חוזרים אליכם בהקדם

יצירת קשר:

בקרו אותנו בכתובת

מועצה אזורית שדות נגב,
ת.ד 100 נתיבות 8771002